Kredyt hipoteczny z ratą malejącą

Osoby, które marzą o własnym domu, jednak brak im środków na budowę i wykończenie często starają się o kredyt. Pary, które osiągają miesięczny dochód od 3000 złotych mają duże szanse na otrzymanie kredytu. Taka gotówka pozwala wybudować i wykończyć dom w ciągu kilku miesięcy, jednak rozwiązanie to ma też minusy.

Jednym z nich z pewnością jest fakt, iż jest to spore obciążenie na kilkanaście lat. Kredyt należy regularnie spłacać, a raty mieszczą się w granicach od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.
Doskonale, gdy są to raty malejące. Z biegiem czasu kwota raty będzie malała i będzie to ogromne ułatwienie.

Kredyt hipoteczny można otrzymać jedynie po wykazaniu swojej zdolności kredytowej. Jest to spore ryzyko, gdyż zabezpieczeniem jest nieruchomość klienta. W przypadku nagłych i niespodziewanych kłopotów finansowych bank może zająć nieruchomość. W takiej sytuacji osoba, która zalega ze spłatą kredytu zostaje pozbawiona swojego domu.

Składając wniosek o kredyt należy dobrze sprawdzić wybraną ofertę. Ważne, aby kredyt był nisko oprocentowany a czas spłaty wystarczająco długi. Warto wybrać znany i sprawdzony bank. Podstawowe informacje o kredytach można uzyskać poprzez stronę internetową po wypełnieniu specjalnego formularza lub po prostu dzwoniąc na infolinię banku. Konsultant przedstawi najlepszą ofertę.

Z pewnością kredyt z banku jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż pożyczka z parabanku. Takie pożyczki pochodzą od firm, które nastawione są na znaczny zysk. Czas spłat rat jest bardzo krótki, kredyt jest wysoko oprocentowany, a pożyczka zwykle nie przekracza kwoty dziesięciu tysięcy złotych.