Kredyt mieszkaniowy na zakup wymarzonego mieszkania

Obecnie na rynku nieruchomości trwa prawdziwy boom. Jest to okres w którym ceny transakcyjne jak i ilość transakcji jest na historycznie wysokim poziomie. Coraz więcej osób decyduje się na kupno mieszkania, gdyż nic nie wskazuje na to by ceny w najbliższym czasie miały ulec zmianie. 

Aktualnie jesteśmy w stanie zaobserwować jak ceny mieszkań systematycznie idą w górę. Trend ten w szczególności dotyczy dużych i średnich miast w naszym kraju.

W wypadku gdy nie jesteśmy w stanie zgromadzić odpowiedniej ilości gotówki na kupno mieszkania, pomocnym może się tutaj okazać kredyt mieszkaniowy. Jest to bardzo stare narzędzie finansowe, które pomoże nam w zakupie wymarzonego lokum.

Aktualne oprocentowanie takich kredytów znajduje się na bardzo niskim poziomie. Oznacza to że koszt kredytu nie będzie aż tak wysoki, jak miało to już miejsce w przeszłości.

Największą popularnością w Polsce cieszą się mieszkania do powierzchni 38 metrów kwadratowych. Wynika to z kilku faktów. Po pierwsze są to nieruchomości najtańsze, oraz ze względu na obecny model rodziny, popyt na tego typu mieszkania stale rośnie. Po drugie, im mniejszy jest metraż nieruchomości tym łatwiej jest ją ewentualnie sprzedać w przyszłości.
Ponadto kupno mieszkania może być doskonałym sposobem na lokowanie kapitału i czerpanie z tego korzyści. Będąc właścicielem nieruchomości zawsze mamy możliwość wynajmu nieruchomości, co stanowić będzie comiesięczny zastrzyk gotówki dla naszego budżetu.

Jak widać kupno mieszkania może nie tylko zapewnić nam dach nad głową, ale także być źródłem początku inwestycji na rynku mieszkaniowym.
Nie należy jednak zwlekać. Stopy procentowe zapewne już nigdy nie będą na tak niskim poziomie jak obecnie.